Pilates to system statycznych ćwiczeń mających na celu wzmocnienie mięśni, stabilizację postawy ciała, uelastycznienie sylwetki i wydłużenie kręgosłupa. Ćwiczenia mają na celu zbudowanie wewnętrznego gorsetu mięśniowego, wzmocnienie głębokich mięśnie brzucha. Pilates w przeciwieństwie do wielu innych form zajęć popularnych w fitness klubach z czasem staje się coraz trudniejszy. Regularne trenowanie pilatesu pod okiem trenera pozwala na zdobycie większej świadomości swojego ciała. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy w optymalnym dla naszego kręgosłupa zamknięciu miednicy, napięciu mięśni brzucha, otwarciu klatki piersiowej z jednoczesnym zepchnięciem łuków żebrowych w stronę kolców biodrowych. Oczywiście cały czas dbamy, by głowa stanowiła przedłużenie naszego kręgosłupa. Czyli w pozycji stojącej czubek głowy do sufitu. Oddychamy torem boczno – żebrowym. Zrozumieliście? Nie? Widocznie jeszcze nie zakosztowaliście prawdziwego pilatesu.

Zajęcia prowadzi:

Kasia Helbin

Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness- licencja B zdobyta u cenionego w Europie mastera Janniego Lindeque. Uczestniczka wielu szkoleń, konwencji i warsztatów, stale doskonaląca swoje umiejętności, będąca zawsze zorientowana w tendencjach i nowinkach świata fitnessu. Fitness to jej sposób na życie, litry wylanego potu,setki spalonych kalorii oraz satysfakcja klientów to jej znak rozpoznawczy. Zaraża niesamowitą energią, sprawia, że uczestnicy zajęć przekraczają swoje własne możliwości. Dla odmiany spokój i wyciszenie odnajduje w bardziej mentalnych formach typu pilates. Przekonaj się sama!

Anna Sass

Absolwentka AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Fizjoterapeutka i naczyciel Wychowania Fizycznego ze spacjalizacją Gimnastyka Korekcyjna. Instruktor Fitness, Kulturystyki i Odnowy Biologicznej, specjalizuje się w adaptowanej aktywności fizycznej szczególnie aktywność kobiet ciężarnych i osób starszych. Od 2009 roku związana z fitnessem, swoje wykształcenie uzupełnia licznymi kursami (m.in. piłki i taśmy Thera Band®, metoda Pilates, aqua-aerobik, ćwiczenia dla kobiet w ciąży i seniorów). Jej rekreacyjne zainteresowania to trening funkcjonalny, Yoga, bieganie i rolki.

Godziny zajęć:

Poniedziałek
17:10 – 18:00
Anna Jakubiak

Środa
17:10 – 18:00
Ania Sass